מידע לנוסע

מידע והמלצות לנוסע לארמניה
אקלים ועונות
בארמניה ארבע עונות בשנה: קיץ חם ושטוף שמש, חורפים קרים וקפואים, והצמחייה היפה באביב והסתיו.
לארמניה יש מגוון מדהים של נופים בגבולותיה, כולל שבעה אזורים גיאוגרפיים, מדבריות ומדבר למחצה ועד כרי דשא אלפינים. ההרים הגעשיים והפעילות הטקטונית בעבר קידמו דחפו את ארמניה מעל העננים, והמריצו את הטווח האמיתי של ארבע העונות: קיץ חם ושטוף שמש, חורפים קרים וקפואים, והצמחייה היפה של האביב והסתיו. טמפרטורות הקיץ הממוצעת חורגות מ 25 מעלות צלזיוס, ואילו בחורף, הטמפרטורה הממוצעת היא 5-מעלות צלסיוס, אם כי במקומות מסויימים בהרים ואתרי הסקי הטמפרטורות צונחות עד 36- מעלות צלזיוס,הזמן הטוב ביותר לבקר בארמניה הוא מאפריל עד נובמבר כאשר זה לא קר מדי, השלג נמס, והשדות בשלים עם פירות ופרחים.

אזורי זמן ושעון קיץ
זמן מקומי בארמניה הוא ארבע שעות לפני שעון גריניץ (GMT + 4), שמונה שעות לפני הזמן המזרחי (EST +8) ו -11 שעות לפני שעון האוקיינוס השקט (PST +11). אין שעון קיץ בארמניה.

מטבע
המטבע הלאומי של ארמניה הוא דראם ארמני (AMD). המטבעות זמינים בערכים של 10, 20, 50, 100, 200 ו 500 דראם והשטרות הזמינים של 1,000, 5,000, 10,000, 20,000, 50,000 ו 100,000 דראם. שערי חליפין יכולים להשתנות, אבל באופן כללי צפים סביב 480 AMD ל 1 דולר, או 520 AMD ל 1 יורו או 130 AMD ל 1 ₪ , ניתן להחליף את המטבעות הנפוצים ביותר בבנקים, סופרמרקטים וחנויות החליפין ברחבי העיר בכל יום בשבוע ובכל עת. בתי מסחר ועסקים רבים מקבלים כרטיסי אשראי.

מכס ותקנות
המכס בנמל התעופה הבינלאומי Zvartnots הוא תהליך מהיר וקל. אם יש לכם סחורה להצהיר, עבור אל "קטע אדום". אם אין לך הצהרות, עבור אל "קטע ירוק". לקבלת מידע מפורט יותר ניתן לקבל באתר שדה התעופה הבינלאומי Zvartnots והמכס.

שגרירויות וקונסוליות לישראלים
השרות ניתן בשגרירות ישראל בטבליסי גאורגיה.

שירות הדואר
ניתן לשלוח ולקבל כל דבר מגלויות ,חבילות וחבילות גדולות מכל מקום בעולם באמצעות HayPost הדואר ארמני. יש גם חברות לוגיסטיקה זמינות. להלן הספקים הנפוצים ביותר:
EMS שירות הדואר של ארמניה
UPS Express
DHL ברחבי העולם
פדרל אקספרס
TNT Express ברחבי העולם
סיור Garant

תקשורת
ספקי הרשת הסלולרית בארמניה כוללים: Vivacell, Beeline, U! Com, ו- Rostelecom.
כדי לקבל כרטיס SIM מראש, בקר באחד מהספקים שלמעלה עם הדרכון שלך והירשם: זה צריך לקחת בערך חמש דקות ועלות 500 AMD. רוב הספקים הבינלאומיים הגדולים מספקים גם שירותי נדידה, שאותם עליך להפעיל לפני ההגעה.
אינטרנט ואינטרנט אלחוטי זמין באופן נרחב ברחבי Yerevan, במיוחד בבתי קפה ובתי מלון. פארקים רבים מציעים גם אינטרנט אלחוטי חינם! זמינות של Wi-Fi מחוץ ירוואן מוגבל, אבל זמין ברוב בתי המלון העיקריים.

תרופות וחיסונים
אין צורך בחיסונים עבור מטיילים המבקרים בארמניה. האקלים של ארמניה הוא בדרך כלל נעים ואינו מהווה סיכון בריאותי יוצא דופן. מתקנים רפואיים זמינים עם רופאים מוסמכים רבים ורופאי שיניים ומגוון רחב ביותר. ישנם בתי מרקחת רשומים כמעט בכל פינה במרכז Yerevan, ניתן למצוא בהם את כל מוצרי הטואלטיקה הבסיסיים ודלפקי תרופות, שחלקם ניתן גם לרכוש בבתי מלון וסופרמרקטים. אם יש לך צרכים מיוחדים בבריאות ו/או תרופות לשאת עימך ,עלייך לדבר עם הרופא שלך לפני הנסיעה ולקבל מרשם תרופה בשפה האנגלית. אם אתה נוסע במהלך הקיץ, זה רעיון טוב לארוז sunscreen, כובע ומשקפי שמש.

ביטוח
למרות שארמניה היא אחת המדינות הבטוחות ביותר לנסוע, בעלת שיעורי הפשיעה הנמוכים ביותר בעולם, ואת הדירוג השמיני בסקר Gallup השנה על כמה אנשים מרגישים בטוחים, אנו ממליצים להוציא פוליסת ביטוח נסיעות המכסה גניבה, הפסד, תאונות ומומלץ מאוד לבעיות רפואיות. אם אתם מתכננים לעשות כל הרפתקה או ספורט קיצוני כגון צלילה, באנגי, motorcycling סקי ואפילו לטייל, עלייך לבדוק את מדיניות הביטוח שלך והכיסוי באופן מלא.
מידע נוסף על חבילות ביטוח מקומיות זמין בכתובת:
אינגו ארמניה
Nairi ביטוח
ביטוח סיל
רוזגוסטראק ארמניה
ארמניה ביטוח
ביטוח רסו

מתח חשמלי 
המתח הסטנדרטי בארמניה הוא 220 וולט. שקעים בצורת שני שניים CEE 7 תקנים (משותף לאיחוד האירופי).

חירום אנשי קשר
1. מכבי האש - 101
2. משטרה - 102
3. אמבולנס - 103
4. שירות חירום בגז - 104
5. מצבי חירום מרכז ניהול המשברים - 911, 101
6. עיריית ירוואן - 108
7. נציב תלונות הציבור (המוקד להגנת הפרט) של המוקד הארמני ארמניה – 118

נכתב על ידי ארמניה תיירות מקבוצת טרה מדיה מפעילת טיסות וטיולים בארמניה