מידע לנוסע בחברת ארמניה תעופה ותיירות
ברוכים הבאים לארמניה: יעד אותנטי מיוחד שופע מטעמים, נופים הררים והרפתקאות, מרחק של כשעתיים טיסה בלבד מישראל.
  • מפגש הקבוצה עם נציג החברה 3 שעות לפני ההמראה בטרמינל 1 נתב"ג (לפני שלב הבידוק) במידה ויחול שינוי בטרמינל ו/או בשעת הטיסה תצא הודעה מעודכנת בנדון.
  • לאחר הנחיתה בארמניה ולפני ביקורת הגבולות נציג החברה ימסור לכם את הויזה ע"פ השם המופיע בדרכון.
  • בטרמינל הנכנסים ביראבן יפגוש אותכם נציג החברה.
  • פרטי טיסות בחברת התעופה Aircompany   Armenia  , טיסה בשרות מלא כולל מזוודה 23 ק"ג ארוחה ושתיה חמה.
  • תל אביב יראבן טיסה מספר  RM796 , המראה: 22:40 נחיתה: 02:05
  • יראבן תל אביב טיסה מספר  RM795 , המראה: 20:10 נחיתה: 21:40
ברגע שתגיעו לארמניה יתכן כי תתבלבלו לרגע ארמניה תקבל את פניכם באקזוטיקה במיטבה ומנגד, שיא הציוויליזציה זה היופי של ארמניה - שילובים בין עבר להווה שמתמזגים יחדיו. ההיסטוריה של ארמניה היא חלק בלתי נפרד מהמדינה. אגמים מרהיבים מנזרים עתיקים יערות כפרים ציוריים ועיירות מרפא עם שלל מעיינות וגייזרים חמים. החוויה הקולינרית עומדת במרכז החופשה בארמניה. מסעדות אותנטיות רבות מגישות מטעמים מסורתיים עם פולקלור שפע של מטעמים המחבר בין המנות הטורקיות לגיאורגיות.
מידע והמלצות לנוסע לארמניה
אקלים ועונות :בארמניה ארבע עונות בשנה: קיץ חם ושטוף שמש, חורפים קרים וקפואים, והצמחייה היפה באביב והסתיו.
לארמניה יש מגוון מדהים של נופים בגבולותיה, כולל שבעה אזורים גיאוגרפיים, מדבריות ומדבר למחצה ועד כרי דשא אלפינים.
העונות: קיץ חם ושטוף שמש, חורפים קרים וקפואים, והצמחייה היפה של האביב והסתיו. טמפרטורות הקיץ הממוצעת חורגות מ 25 מעלות צלזיוס, ואילו בחורף, הטמפרטורה הממוצעת היא 5- מעלות צלסיוס, הזמן הטוב ביותר לבקר בארמניה הוא מאפריל עד אמצע נובמבר כאשר זה לא קר מדי, השלג נמס, והשדות בשלים עם פירות ופרחים.
אזורי זמן ושעון קיץ: זמן מקומי בארמניה הוא ארבע שעות לפני שעון גריניץ (GMT + 4), אין שעון קיץ או חורף בארמניה השעה קבועה.
מטבע: המטבע הלאומי של ארמניה הוא דראם ארמני (AMD).  1000 דראם כ- 7 ₪ . ניתן להחליף דולר או יורו בבנקים, סופרמרקטים וחנויות החליפין ברחבי העיר בכל יום בשבוע ובכל עת. בתי מסחר ועסקים רבים מקבלים כרטיסי אשראי.
מכס ותקנות: המכס בנמל התעופה הבינלאומי Zvartnots הוא תהליך מהיר וקל. אם יש לכם סחורה להצהיר, עבור אל "קטע אדום". אם אין לך הצהרות, עבור אל "קטע ירוק". לקבלת מידע מפורט יותר ניתן לקבל באתר שדה התעופה הבינלאומי Zvartnots והמכס.
שגרירויות וקונסוליות לישראלים: השרות ניתן בשגרירות ישראל בטבליסי גאורגיה.
תקשורת: ספקי הרשת הסלולרית בארמניה כוללים: Vivacell, Beeline, U! Com, ו Rostelecom.
תרופות וחיסונים: אין צורך בחיסונים עבור מטיילים המבקרים בארמניה. האקלים של ארמניה הוא בדרך כלל נעים ואינו מהווה סיכון בריאותי יוצא דופן. מתקנים רפואיים זמינים עם רופאים מוסמכים רבים ורופאי שיניים ומגוון רחב ביותר. ישנם בתי מרקחת רשומים כמעט בכל פינה במרכז Yerevan, ניתן למצוא בהם את כל מוצרי הטואלטיקה הבסיסיים ודלפקי תרופות, שחלקם ניתן גם לרכוש בבתי מלון וסופרמרקטים.
אם יש לך צרכים מיוחדים בבריאות ו/או תרופות לשאת עימך ,עלייך לדבר עם הרופא שלך לפני הנסיעה ולקבל מרשם תרופה בשפה האנגלית. אם אתה נוסע במהלך הקיץ, זה רעיון טוב לארוז sunscreen, כובע ומשקפי שמש.
אזהרת מסע: לא חל על ארמניה אזהרת מסע של משרד החוץ.
ביטוח: למרות שארמניה היא אחת המדינות הבטוחות ביותר לנסוע, בעלת שיעורי הפשיעה הנמוכים ביותר בעולם, אנו ממליצים להוציא פוליסת ביטוח נסיעות המכסה גניבה, הפסד, תאונות ומומלץ מאוד לבעיות רפואיות. אם אתם מתכננים לעשות כל הרפתקה או ספורט קיצוני כגון צלילה, באנגי, motorcycling סקי ואפילו לטייל, עלייך לבדוק את מדיניות הביטוח שלך והכיסוי
חירום אנשי קשר
 מכבי האש - 101
 משטרה - 102
 אמבולנס - 103
שירות חירום בגז - 104
מצבי חירום מרכז ניהול המשברים - 911, 101
מתח חשמלי :המתח הסטנדרטי בארמניה הוא 220 וולט. שקעים בצורת שני שניים .
המלצה לנוסעים:
בארמניה קריר בערב יש לשאת עמכם בגד חמים, במהלך הטיול אנו מבקרים במקומות גבוהים וקרים לכן מומלץ להביא עמכם בגד חם.
נוסעים אשר לוקחים עמם כדורים ללחץ דם יש להביא עמם עקב המקומות הגבוהים שאנו נבקר.
נוסעים אשר ביקרו באזרבאיג'אן אין חשש לבקר בארמניה , אין לתלוש בשום אופן דפים מהדרכון.
נוסעים אשר מעוניינים בדג בנייר כסף יש לעדכן מראש את המדריך.